fbpx
Book your Short Term Student Room.
Dublin Haritası

Dublin Haritası

Dublin Haritası

Dublin haritası,en çok aratılan konulardan birisidir. Dublin, İrlanda’nın başkenti olup aynı zamanda da İrlanda’nın en büyük şehridir.Viking yerleşimlerinin merkezi olarak kurulan şehir,Orta Çağdan beri İrlanda’nın başkentidir.Dublin haritasında dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi de,Dublin’in Kuzey ve Güney kısımlarının Liffey Nehri ile ayrılmasıdır. Liffey olarak adlandırılan nehir,Dublin’i ikiye bölmektedir.Bu sayede Kuzey ve Güney bölgeleri oluşmuştur.

Dublin Haritası Kaç Bölgeden Oluşur ?

Dublin,24 bölgeden oluşmakta olup,Liffey nehrinin böldüğü kuzey kısmında kalan bölgeler,tek haneli bölgelerden,güneyde kalan bölgeler ise,çift haneli bölgelerden oluşmaktadır. Kuzeyde 1,3,5,7… Güneyde ise 2,4,6,8… olarak bölgeler yer almaktadır.

İrlanda Nerededir ?

İrlanda,Kuzey Batı Avrupa bölgesinde yer almakta olup,yanında ise kendisi gibi ada olan Birleşik Krallık bulunmaktadır.

Dublin Haritası Üzerinde Dublin Nerededir?

Dublin,İrlanda adasının doğu kıyısının orta kısmında yer alıp,aynı zamanda da İrlanda’nın da başkentidir.

Dublin Yüzölçümü Nedir ?

Dublin her ne kadar küçük gibi gözükse de,Dublin,921 km² lik yüzölçümüne sahiptir.

Dublin Nüfusu Ne Kadardır?

Dublin nüfusu 2019 yılı itibari ile,1.4 milyona yakın olduğu bilinmektedir. Dublin bir çok kültüre ev sahipliği yapmakta olup,Dünya’da öğrencilere ev sahipliği yapan,popüler konumlardan birisidir.

Dublin Belediye Başkanı Kimdir ?

Dublin belediye başkanı Hazel Chu olmakta olup, görevine devam etmektedir.

Dublin Haritası Üzerinde Dublin’de Ulaşım

Dublin haritası üzerinde görüldüğü üzere her yer oldukça yakın mesafededir. Dublin’de ulaşım,İrlanda’nın ana ağının merkezidir. Ülkede deniz ulaşımı,kara ve hava yolu ulaşımı oldukça yaygındır.

Dublin Dart

Dublin bölgesinde hızlı transit,DART (Dublin Area Rapid Transit) olarak bilinmekte olup,şehrin belli noktalarına kadar ulaşım sağlamaktadır.

Dublin LUAS

Dublin LUAS,tramvay olarak hizmet vermekte olup,günde yaklaşık 80 bin yolcu taşımaktadır.Dublin’de yer alan bir çok merkezi konuma LUAS ile ulaşabilirsiniz.LUAS, aynı zamanda ülkede hükümet destekli işleyen tek toplu taşıma sistemidir.

Dublin Havayolu Ulaşımı

Dublin havayolu ulaşımı,Avrupa’nın en yoğun 14. en yoğun havaalanıdır.Dublin’de bulunan havaalanına ulaşım,otobüsler ile oldukça kolay bir şekilde yapılmaktadır.

Türkiye İrlanda Dublin Arası Mesafe

Türkiye ile Dublin arası mesafe,uçak ile 4 saat 40 dakika sürmektedir. Türkiye’den Dublin’e  aktarmasız olarak, İstanbul Havalimanı’ndan ve diğer bölgelerden aktarmalı oalrak uçuşlar vardır.

Türkiye İrlanda Dublin Uçak Bileti – Dublin Haritası

Türkiye,İrlanda Dublin arası uçak bileti oldukça uygun olup,aktarmasız ya da aktarmalı olarak uçuşlar yer almaktadır.

Türkiye İrlanda Dublin Saat Farkı – Dublin Haritası

Türkiye,Dublin’den şu an uygulanan saat uygulamasından dolayı,3 saat ileridedir.

Dublin Konaklama Tavsiyesi 

Dublin konaklama tavsiyesi arıyorsanız doğru yerdesiniz, siz de GoBritanya’yı ziyaret etmeden,Dublin’de konaklamanızı seçmeyin. Hemen bize ulaşarak, en iyi fiyat garantisi ile hizmet alabilirsiniz. Detaylı bilgilendirmeler için, danışmanlarımızdan destek almak için hemen bize ulaşın.Book Now