fbpx
Book your Short Term Student Room.
İrlanda Hakkında Genel Bilgiler

İrlanda Hakkında Genel Bilgi

İrlanda Hakkında Genel Bilgi

İrlanda hakkında genel bilgi arıyorsanız doğru yerdesiniz. İrlanda’ya gelmeye karar verdiyseniz ve İrlanda hakkında merak ettikleriniz varsa,genel bilgileri sizler için derledik. Bu yazımızda,İrlanda’nın bayrağı,marşı,asgari ücreti,konaklama tavsiyeleri gibi önemli bilgileri aşağıda görebilirsiniz.Gelin hep beraber,derlediğimiz bilgilere bakalım.

İrlanda Bayrağı

İrlanda Bayrağı

İrlanda Bayrağı

İrlanda bayrağı,yeşil,beyaz ve turuncu renklerden oluşmakta olup,İrlanda bayrağında yer alan turuncu renk,Protestanları,yeşil renk Katolikleri,beyaz renk ise inanç özgürlüğünü,düzen ve barışı temsil etmektedir.İrlanda bayrağı,genelde Fildişi Sahilleri bayrağı ile karıştırılabiliyor. Fildişi Sahilleri’nin bayrağının renkleri Turuncu,Beyaz ve Yeşildir.

İrlanda Marşı 

İrlanda’nın milli marşı “The Soldier’s Song”, Türkçesi “Askerin Şarkısı” olarak geçmektedir.

İrlanda Nerede Yer Almaktadır?

İrlanda haritası

İrlanda haritası

İrlanda hakkında genel bilgi denilince akla gelenlerden birisi de, İrlanda’nın nerede olduğudur. İrlanda  haritasına bakıldığında,İrlanda,Kuzeybatı Avrupa’da bulunmakta olup,Kuzey İrlanda ve Birleşik Krallık’a komşudur.

İrlanda Başkenti Neresidir?

İrlanda’nın başkenti Dublin olup,İngilizce öğrenmek için gelen öğrencilerin,en çok tercih ettiği şehirlerden birisi olmuştur.

İrlanda Dublin Nerede ?

İrlanda Dublin nerede,çok sorulmaktadır. Dublin nerede diye yazıldığında,Dublin’in İrlanda’nın doğu kıyı kesminde olduğunu görebilirsiniz.

İrlanda Nüfusu 

İrlanda nüfusu, 2019 yılı sayımları neticesiyle 4,9 milyon olarak gözlemlemiştir. İrlanda’nın başkenti Dublin nüfusu ise,1,4 milyondur.

İrlanda Asgari Ücret

İrlanda’da asgari ücret,1656 € olarak devam etmektedir.

İrlanda Vizesi 

İrlanda hakkında genel bilgi almak isteyenlerin, en çok merak ettiği konulardan birisi de İrlanda vizesidir.İrlanda, Türkiye’den gelecekler için vize istemektedir. İrlanda vizesine başvurmak isteyenler, İrlanda konsolosluklarından,detaylı bilgi alabilirler. İrlanda konsolosluğu için buraya tıklayabilirsiniz.

İrlanda Cumhurbaşbakanı Kimdir? 

İrlanda Cumhurbaşkanı veya İrlanda’nın devlet başkanı 11 Kasım 2011 tarihinden itibaren görevde olan, Michael D. Higgins olmakta olup,görev süresi devam etmektedir.

İrlanda Para Birimi Nedir?

İrlanda para birimi Euro’dur.İrlanda uluslararası para birimi kodu EUR simgesi ise €’uır.

İrlanda Saat Farkı 

İrlanda saat olarak, GMT zaman dilimini kullanmakta olup,Türkiye ile arasında 3 saat zaman farkı bulunmaktadır.

İrlanda Dil Okulu

İrlanda dil okulu denilince,en bilindik şehirlerinden başında gelen Dublin,öğrenciler için harika bir şehirdir. Dublin dil okulları gerek eğitim öğretim gerek kaliteleriyle de ön plana çıkmaktadır.

İrlanda’da Nerede Kalınır?

İrlanda’ya geldiyseniz ve gezip görülmesi gereken yerleri merak ediyorsanız,İrlanda hakkında genel bilgi isimli yazımızdan genel bilgileri öğrenebilirsiniz.Siz de,İrlanda’da kalacak yer konusunda yardıma htiyacınız var ise hemen GoBritanya’nın birbirinden deneyimli danışmanlarına ulaşarak,ücretsiz destek alabilir ve Dublin Residence hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. GoBritanya’ya bakmadan İrlanda Dublin’de konaklama seçmeyin.

www.gobritanya.comBook Now