Londra Gezilecek Yerler

Londra Gezilecek Yerler

Londra Gezilecek Yerler

Londra gezilecek yerler listemizi,sizler için derledik. Londra’ya gelip, gezip görülmesi gereken yerleri merak ediyorsanız,doğru yerdesiniz.Sizlere, bu yazımızda İngiltere Londra’da nereleri gezebilirsiniz,bunları anlatacağız.İngiltere denilince,yeşil doğası ve doğal güzellikler akla gelse de,birçok turistin dikkatini çeken,birçok ziyaret edilmesi gereken yer vardır.

Londra Gezilecek Yerler Listesi

Londra’da gezip görülmesi gereken yerler listesi, sizler için derlendi.Sizler de,İngiltere Londra’ya geldiyseniz,aşağıda bulunan,Londra’da gezip görülmesi gereken yerleri ziyaret edebilirsiniz.

1- London Eye – Londra Gezilecek Yerler Yıldızı

London Eye Londra

London Eye Londra

Listemizin ilk başında,London Eye yer alıyor.135 metre yüksekliği ve 120 metre çapıyla,Avrupa’nın, en büyük dönme dolabıdır.2015 yılından beri Coco Cola tarafından finanse edildiğinden dolayı,adı Coco Cola London Eye olarak,anılmaktadır.

2- Westminster Sarayı (Parlamento Binası)

Westminster Sarayı

Westminster Sarayı

Londra’da 11. Yüzyılda inşa edilen Westminster Sarayı olarak bilinen parlamento binası,hem politikanın hem de kraliyet ailesine ev sahipliği yapmaktadır. Parlamento sarayı,birçok tarih kitaplarında da yer almış ve hakkında da bir o kadar ilginç bilgi yer almaktadır.Örneğin,Westminster Sarayı’nda ölmenin yasak olduğunu,biliyor muydunuz?Çünkü,ölen kişiler için,resmi tören düzenlenmektedir. Bu ve bunun gibi bilgilere,ilerleyen günlerde,sitemizden ulaşabilirsiniz.

3- Big Ben (Londra Saat Kulesi – Elizabeth Kulesi )

Big Ben

Big Ben

Londra denilince şüphesiz akla gelenlerdendir Big Ben. Şehrin simgelerinden biri olan,Big Ben asıl adıyla Elizabeth Kulesi,ismini çanından almaktadır fakat halk arasında zamanla bu isim kulenin tamamına denilmiştir. Big Ben’e gelince fotoğraf çekinmeyi unutmayın.

4- Tower Bridge (Kule Köprüsü)

Tower Bridge

Tower Bridge

Londra gezilecek yerler listesinde en popüler yerlerden birisi de, London Bridge ile çok karıştırılan Tower Bridge,Thames nehri üzerinde adeta fotoğraflarda büyülüyor gelen ziyaretçilerini. Gotik yapısı ile gelen ziyaretçilerini mest eden yapının inşaatına,1886 yılında başlanmış ve Londra’nın simgelerinden birisi olmaya devam ediyor

5-Buckingham Sarayı (İngiliz Kraliyet Sarayı)

Buckingham Sarayı

Buckingham Sarayı

İngiltere Kraliçesi’nin resmi adresi olarak gözüken sarayın,her yerini elbette gezmeniz mümkün değil fakat belli bir bölümünü gezebilir,meşhur nöbetçi asker değişim olarak anılan “Changing The Guard” törenine şahit olabilirsiniz.

6- Windsor Şatosu 

Windsor Şatosu

Windsor Şatosu

Windsor Şatosu, Dünya’nın en eski şatolarından birisi ünvanına sahiptir. Şato, aynı zamanda kullanımda olan, en büyük şatolardan da birisidir. Kraliçe, hafta sonlarını burada geçirmeyi tercih ediyor.

7-Londra Gezilecek Yerler’de Müze Severler İçin – Bristish Museum

Bristish Museum

Bristish Museum

British Museum, eğer müze gezmeyi seviyorsanız,tam size göre. İnsanlık tarihine en çok tanıklık eden prestijli müzelerden birisidir. İçerisinde yer alan bir çok yapı,sizi adeta büyüleyecek. Müze içerisinde yer alan,okuma odası da oldukça ilginç.Karl Marx Das Kapital (Kapital) isimli kitabını, sürgün yıllarında,Londra’da bu odada yazmış. Dediğimiz gibi müze, adeta tarihin tozlu raflarını yeniden yaşattırıyor.Londra gezilecek yerler listemize devame diyoruz.

8- National Gallery

National Gallery

National Gallery

National Gallery Londra’ya gidip de resime, sanata aşık olmamak elde değil. Birçok efsane ismin eserlerini,burada görebilirsiniz.

9-Sherlock Holmes Müzesi

Sherlock Holmes Müzesi

Sherlock Holmes Müzesi

Sherloch Holmes,bilmeyenimiz yoktur sanırız. Dünya’nın,en bilinen dedektiflerinden birisidir. Sherlock’un  kitapta geçen evi,müze olarak yaratılmış.Bu müzede,bir çok bal mumu heykeli ve Victoria dönemine ait eşyalar ile hatıra eşyalarını görebilirsiniz.

10- Hyde Park

Hyde Park

Hyde Park

Hyde Park Londra, doğa ve yeşili sevenler için,güzel bir mola yeri olabilir. Şehrin en büyük parkı,yaklaşık 142 hektarlık alanı ile,kraliyet parkı olarak bilinmektedir.

Londra Gezilecek Yerler Bonus – Oxford Street ve Selfridges

Oxford Street

Oxford Street

Londra’ya gelmişken,alışveriş yapmamak olmaz diyenleri duyar gibiyiz. Avrupa’nın en uzun alışveriş caddesi olan,Oxford Street’te eminiz ki, kendinize göre bir şeyler bulabileceksiniz.

Londra Konaklama Tavsiyesi

Londra konaklama tavsiyesi istiyorsanız, doğru yerdesiniz. İngiltere Londra’da nerede kalınır diye merak ediyorsanız. GoBritanya’ya bakmadan konaklamanızı ayırtmayın.Hemen bize ulaşarak,en iyi fiyat garantisiyle yerinizi ayırtın.

 

 Book Now