Londra Haritası

Londra Haritası

Londra Haritası

Londra haritası,en çok arananların başında gelir.Londra,İngiltere’nin en büyük şehri olmak ile beraber,Dünya’nın da en büyük metropollerinden birisi ve İngiltere’nin de başkentidir. Büyük Londra olarak bilinen yönetim,1965 yılında,Büyük Londra şehri ve 33 yerel yönetim bölgesine ayrılmaktadır.Londra haritasını merak ediyorsanız, ilk olarak İngiltere nerede yer alıyor,buna bakalım.

İngiltere Nerededir ?

Avrupa’nın batısında yer alan İngiltere,Atlas Okyanusu üzerinde Büyük Britanya adasında yer almaktadır. En çok bilinen komşusu,yine bir ada ülkesi olan İrlanda’dır.

Londra Haritası Üzerinde Londra Nerededir?

Londra nerededir,en çok sorulan sorulardan birisidir. Londra harita üzerinde, her ne kadar İngiltere’nin merkezinde yer almasa da bir çok noktaya oldukça yakın mesafededir.

Londra Yüzölçümü Nedir ?

Londra 1706 bin km² lik yüzölçümüne sahiptir.

Londra Nüfusu Nedir ?

Londra nüfusu,2019 yılı itibari ile 9 milyona yakın olduğu bilinmektedir. Londra,aynı zamanda 110 bin öğrencisi ile,Dünya’da yer alan,en büyük uluslararası öğrenci nüfusuna sahip şehirlerden birisidir.

Londra Belediye Başkanı Kimdir ?

Londra belediye başkanı Sadiq Khan olmakta olup,görevine devam etmektedir.

Londra Haritası Üzerinde Londra’nın Ulaşım Aracı

Londra’nın en çok terchi edilen ulaşım aracı metro olup,aynı zamanda Dünya’nın da en eski metrosudur.Londra metrosuna,resmi olarak “Underground” halk dilinde ise 1890 yılından itibaren,tünellerin şeklinden dolayı “Tube” denilmektedir. Toplamda 11 hat 270 istasyona sahip olan metrodan sonra,ulaşım aracı otobüslerdir.

Londra Havayolu Ulaşımı

Londra havayolu ulaşımı,beş büyük havalimanı ile sağlanmakta olup,bunlar sırasıyla;Heathrow, Gatwick, Stansted, Luton ve London City’dir.

Londra Haritası – Türkiye Londra Arası Mesafe

Türkiye ile Londra arası mesafe,uçak ile 4 saat sürmektedir. Türkiye’den Londra’ya aktarmasız olarak,Sabiha Gökçen ve İstanbul Havalimanı’ndan uçuşlar vardır.

Londra Haritası – Türkiye Londra Uçak Bileti

Türkiye Londra arası uçak bileti oldukça uygun olup,aktarmasız ya da aktarmalı olarak uçuşlar,yer almaktadır.

Türkiye Londra Saat Farkı

Türkiye,Londra’dan şu an uygulanan saat uygulamalarından dolayı,3 saat ileridedir.

Londra Kardeş Şehirlerinden İstanbul

Londra,16 şehir ile kardeş şehir anlaşması yapmıştır. İstanbul ile Londra,kardeş şehirlerden birsidir.

Londra Konaklama Tavsiyesi

Londra konaklama tavsiyesi arıyorsanız,doğru yerdesiniz.Siz de GoBritanya’yı ziyaret etmeden,Londra’da konaklamanızı seçmeyin. Hemen bize ulaşarak, en iyi fiyat garantisi ile hizmet alabilirsiniz. Detaylı bilgilendirmeler için,danışmanlarımızdan destek almak için hemen bize ulaşın.Book Now