Trustpilot

Stay with us in the 22/23 Academic Year

BOOK NOW

İngiltere Bayrağı

media

İngiltere Bayrağı

 

İngiltere bayrağı en çok merak edilen başlıklardan biridir. Her ülkenin, ulusal bağımsızlığını sembolize eden bir bayrağı vardır.İngiltere’nin bayrağı hakkında merak edilenler ve daha fazlası için,yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

 

İngiltere Bayrağı Tarihi

 

İngiltere’nin bayrağı en çok karıştırılan bayraklardan birisidir.İngiltere’yi temsil eden bayrak, beyaz zemin üzerine kırmızı haç işareti olarak bilinen St. George’s Cross olarak bilinmektedir.Bayrağın tarihi, İngiltere’nin denizcilik ve sömürgecilik zamanlarına dayanmaktadır. Deniz yarışlarında, İspanyollara karşı atılımlar yapan İngiltere, batıya doğru denizlerde hız kesmeden ilerlemiş ve bugünkü Amerika kıtasının doğu taraflarına ulaşmıştır. Bu atılımları, kral adına yapan Cabot isimli denizci, İngiltere’yi tanıtmak için, gemisinde bulunan George isimli bir Kraliyet görevlisinin hazırladığı beyaz üzerine düz haç sembolünü kullanmıştır ve bu da bugünkü bayrak olarak güncelliğini korumaktadır.

 

İngiltere Lacivert Bayrağı

 

 

İngiltere bayraklarından Birleşik Krallık’ı temsil eden lacivert, kırmızı, beyaz bayrak ise Union Jack olarak bilinmektedir. Ortasında yer alan St.George’s Cross yani George haçı da dahil olmak üzere renklerin her birinin 13 eyaleti temsil ettiği söylenmektedir.

 

İngiltere Kraliyet Bayrağı

 

İngiltere, bayrağı kullanırken zaman zaman haçın ortasına David yıldızı, kraliyet taç simgesi ve Ulster’in sol eli gibi sembolleri de kullanmıştır.İngiltere’nin bayrağı,dışında sizlerin en çok merak ettiği diğer sorulara da aşağıda cevap vermek istedik. Eğer siz de detaylı olarak,İngiltere hakkında genel bilgi almak istiyorsanız,buraya tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz.

 

İngiltere Nerededir?

 

İngiltere, Avrupa’da Atlas Okyanusu üzerinde ve Britanya adasında yer almaktadır.

 

İngiltere Başkenti Neresidir?

 

İngiltere Bayrağı dışında en çok sorulan sorulardan birisi de İngiltere’nin başkenti neresidir sorusudur. İngiltere’nin başkenti, Londra olup, Dünya’da nüfusu 1 milyonu geçen ilk şehir olma özelliğini de elde etmiştir. Londra kozmopolit bir şehir olduğundan birçok kültürel çeşitliliğe de ev sahipliği yapmaktadır. Londra’da bu kültürel çeşitlilikten dolayı İngilizce’den sonra, 300 den fazla farklı dil konuşulmaktadır.

 

Birleşik Krallık Hangi Devletlerden Oluşmaktadır?

 

İngiltere Nerededir ?

 

Birleşik Krallık, dört devletten meydana gelmektedir. Bunlar Galler, İngiltere, Kuzey İrlanda ve İskoçyadır. Bu devletlerden Kuzey İrlanda hariç diğer devletler, Büyük Britanya adasında yer alır. Ek olarak,krallığa ait büyük küçük birçok ada vardır.

 

İngiltere Konaklama Tavsiyesi

 

İngiltere bayrağı isimli yazımızı okuduğunuz için, teşekkür ederiz. İngiltere ile ilgili gezip görülmesi gereken yerler merak edildiği gibi en çok merak edilenlerin başında,İngiltere’de nerede kalınır ve İngiltere – Londra konaklama tavsiyeleri yer alır. İngiltere’ye geldiyseniz, hem merkeze yakın hem de çeşitli imkanlar ile zenginleştirilmiş, bütçe dostu GoBritanya’nın sunmuş olduğu merkezi lokasyonlardaki harika konaklama imkanlarından yararlanmak ve bize ulaşmak için hemen tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.